2 Mart 2013 Cumartesi

En iyi e-likit hangisi? E-likit nereden alınır?Neden Bilindik Yerden Alınmış Kaliteli E-Likit Kullanmalıyız?

  
       E-sigara kullanmadan önce okuduğum kaynaklarda e-likit için "Çin üretimi e-likit kullanmayın, içinde ne olduğu belli değil" ya da "Yerli e-likitler genellikle merdiven altı tabir edilen üretim olduğu için, kullanmak sakıncalı" türü yazılar görüp, çok da önemsemiyordum. Ama neden önemsenmesi gerektiğini gerçek ürün satıyormuş gibi bir izlenim yaratan Türk internet sitesinden alışveriş yapınca anladım.
 
       Daha ilk e-sigara deneyimimde, bilindik bir markanın sıfır nikotinli Virginia tütününü sipariş ettim ve elime geçtiğinde bunu Çin malı bilindik bir markanın yüksek nikotin oranlı tütünüyle harmanladım. Amacım nikotin miktarını orta düzeye getirmekti. İçimlerde genellikle ağzımda acı bir tat kalıyordu. Ben bunu Çin malı e-likitin kötü olmasına bağlayarak bir süre devam ettim. Zaten az kullanıyor ve çok nefes çekmiyordum.
 
       On gün kadar sonra bir gece bolca içmiştim ve sanki nefesim bile daralmıştı. Sabah uyandığımda hala bir nefes tıkanması hissi, derin nefes alamama gibi sorunum vardı ve sanki akciğerlerimde belli belirsiz ağrımsı bir rahatsızlık hissediyordum. İki gün elektronik sigaraya hiç dokunmadım ve sonra yeni bir atomizere sadece güvendiğim markanın, Türk sitesinden aldığım e-likitini doldurdum. Deneme olarak 5-6 nefes çektim ve dilimde yine acılık hissi ile birlikte içimi bıraktım. Zaten bu defa ciğerlere çok çekmemiş, dumanı daha çok ağzımda yuvarlamıştım.
 
       Saatler geçtikçe dilimdeki damağımdaki acılık hissi, zehirlenme belirtisi gibi abartılı bir şekle gelmiş, tarif edilemez bir rahatsızlık vermeye başlamıştı. Belki geçer umuduyla bir şeyler yiyip içmem dahi fayda etmiyordu. Yaklaşık bir gün bu kötü rahatsızlığı hissettim. Bu arada ürünün şişesinin üzerine baktığımda, etiketin gerçek gibi durmadığını da fark ettim.
 
       İşte bu ne olduğunu bile bilmediğimiz, para kazanmak amacıyla içine her bir şeyi katıp, belki kendi bile denemeden üreten üreticilerden e-likit almanın sakıncasını bu olumsuzlukları yaşadıktan sonra anladım. Bir de ilk deneyimler olduğu için, kullananın e-sigara kullanmaya tövbe edip, gerçek sigaraya dönmesini bırakın, insanın hayatını tehlikeye sokacak olumsuzluklarla dahi karşılaşılabilir.
 
       Bütün bunları aktardım ki, siz de benzer olumsuzlukları yaşamayın ve baştan tedbirli olun. Çin üretimi ve merdiven altı tabir edilen ürünlerden kesinlikle uzak durun. Evet isterse Çinliler her şeyin en iyisini de yapabiliyor ama genel mantaliteleri bu yaklaşıma uygun olmadığı için, ciğerlerimize kadar çektiğimiz buharın ne olabileceği hakkında hiç bir fikrimiz yok. Aynı şekilde yerli fırsatçılar da para kazanabilecekleri bir faaliyet alanı bulunca, hiç bir şeyi önemsemeden, hazırladıkları karışımın içine olmadık her şeyi koyabilir. Dakikalar içinde ve birkaç solukta bu belki de zehir özelliği taşıyan aromalarla karıştırılmış, ne olduğunu bilemediğimiz sıvılar nedeniyle ciddi zarar görebiliriz.
 
       Bu nedenlerle e-likit alışverişimizi, taklitlerden de korunmak amacıyla kaliteli orijinal ürün satan bilindik yabancı sitelerden yapmalıyız. Elimde çokça e-likit satıcısı linki vardı ama "hangi e-likit" diye soranlara, ben aşağıda sadece güvenilir satıcıların web sayfası satış linklerini sizlerle paylaşıyorum. Keyifli içimler.
  

En iyi e-likit satış siteleri ve e-likit seçimi:

 
ToscanaMall: (Genel-Karma) Dünyanın her yerinden, en iyiler sayfası;

Toscana alışverişinizde ürünün gümrükte takılmaması için, şu notu ekleyebilirsiniz:

''Please do not stick your label on the package and bottle as Toscana Mall.''

Böylece ürün paketine 'Toscana Mall'dan geldiğine dair bir yazı eklemeyeceklerdir.


Johnson Creek:

ALIEN VISIONS E-JUICE:

Halo PURITY:


       Not: Sitemizin herhangi bir ticari amacı ya da tanıtım kaygısı yoktur. Bu nedenle ürün beğendirme ve/veya sürümünün sağlanması amacı da yoktur. Anlatımlar ve linkler reklam maksatlı değildir. Amaç bilgi paylaşımıdır. Dumanınız bol olsun.

3 yorum:

  1. tam bırakmayı düşünüyordum. bu iyi oldu

    YanıtlaSil
  2. bu siteden nasıl alış veriş yapabilrim urun gonderirken gumrukte sorun olurmu

    YanıtlaSil